Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy w 2021 roku planują się zadłużyć na 160 mld euro

AR 15:43 23 listopada 2020
Ekonomia (grafika poglądowa)businessworld
Niemcy chcą jeszcze bardziej ratować gospodarkę dotkniętą pandemią Covid-19. Planują zwiększyć w 2021 r. zadłużenie budżetu do co najmniej 160 mld euro - informuje Reuters.

Około 39,5 mld euro Niemcy mają przeznaczyć na pomoc biznesowi. Tak wynika z dokumentu, który powstał dla komisji budżetowej Bundestagu. Wynika z niego, że minister zdrowia Jens Spahn (CDU) otrzyma grant na zamówienie szczepionki w wysokości prawie 2,7 mld euro. Jak dowiedział się Reuters dodatkowe wydatki mają wynieść około 70 mld euro w porównaniu z projektem budżetu przedstawionym na koniec września. Wtedy też minister finansów Olaf Scholz zakładał zaciągnięcie zobowiązań w wysokości 96 miliardów euro.

Według przedstawicieli koalicji rządowej drastyczny wzrost nowego zadłużenia wynika po części z przesunięcia wydatków z tego roku na następny.

Tymczasem minister zdrowia Spahn poinformował, że Niemcy mogą zacząć szczepić przeciwko Covid-19 już w przyszłym miesiącu. Powszechne szczepienia maja zdaniem epidemiologów pomóc w szybszym powrocie do normalności gospodarczej i społecznej sprzed pandemii.

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze