Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy przytomnieją? Zawarły umowę z Hiszpanią w sprawie odsyłania tam migrantów

PR 18:58 8 sierpnia 2018
fotografia ilustracyjna, fot: twitter
Niemcy zawarły umowę z Hiszpanią w sprawie migrantów, która zacznie obowiązywać od soboty. W weekend, spotkanie Merkel-Sanchez.

 

- Na mocy tego porozumienia, każdego zatrzymanego migranta, który wcześniej zarejestrował się w Hiszpanii, będzie można w ciągu 48 godzin odesłać z Niemiec z powrotem do Hiszpanii - poinformowała Eleonore Petermann, rzeczniczka niemieckiego MSW.

Petermann dodała także, że strona niemiecka jest bardzo zadowolona z takiego rozwiązania.

Niemieckie media podkreślają, że strona hiszpańska za porozumienie nie zażądała od Niemiec żadnej rekompensaty.

Jak twierdzi agencja DPA kanclerz Angela Merkel jeszcze w ten weekend podczas nieoficjalnego spotkania w Andaluzji będzie rozmawiała z premierem Hiszpanii Pedro Sanchezem na temat realizacji umowy.

Niemiecko-hiszpańskie porozumienie zacznie obowiązywać od soboty. Jak podkreśliła Petermann, rząd w Berlinie nie poszedł na żadne ustępstwa w zamian za zgodę Hiszpanii na przyjęcie migrantów.

Berlin dąży także do zawarcia porozumień z poszczególnymi państwami UE, by te przyjmowały migrantów, którym niemieckie władze nie udzielą azylu. Podobne porozumienia Niemcy negocjują m.in. z Włochami i Grecją. W ostatnich miesiącach to jednak do Hiszpanii trafiało najwięcej migrantów.

 

 

Źródło: IAR, Twitter, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze