Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy poznają dorobek i działalność śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W Berlinie otwarto wystawę

JJ 16:07 10 września 2020
Śp. Lech Kaczyński, prezydent Warszawy w latach 2002-2005, głowa państwa polskiego od 2005 do tragicznej śmierci w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem z 10.04.2010Archiwum/Prezydent.pl
W Berlinie otwarta została wystawa poświęcona śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. Uroczystość poprowadził prof. Andrzej Przyłębski, ambasador RP w Niemczech.

Wystawa znajduje się przy słynnej alei Unter der Linden. Codziennie przechodzą tamtędy tysiące ludzi. Ekspozycja skierowana do Niemców składa się z 10 wielkoformatowych plansz z archiwalnymi zdjęciami, cytatami i wypowiedziami śp. Lecha Kaczyńskiego oraz fakty z zycia prezydenta zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r.

Radca ambasady RP w Berlinie, Dariusz Pawłoś zwraca uwagę w rozmowie z TVP Info, że jest to pierwsza zagraniczna odsłona wystawy poświęconej prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, zaprezentowanej po raz pierwszy w Trybunale Konstytucyjnym w Warszawie.

– Tą wystawą chcieliśmy niemieckiemu widzowi i licznym turystom zagranicznym, którzy odwiedzają Berlin, przybliżyć sylwetkę Lecha Kaczyńskiego, jego dorobek, działalność – tłumaczy Pawloś. Jak wskazuje, prezydent Kaczyński „zasługuje na to, aby być znanym również w Niemczech”.

 

 

Źródło: PAP, TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze