Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy nadal się nie rozliczyli za wojenne zniszczenia. Mularczyk: To ostatni moment

PR 12:02 1 września 2018
Wikimedia commons/Dąbrowiecki/Public domain
W sobotę obchodzimy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Minęło tak wiele lat, a naród niemiecki nadal nie rozliczył się z Polską za zrujnowanie naszej infrastruktury, wymordowanie obywateli i grabież majątku. Arkadiusz Mularczyk, szef zespołu ds. reparacji ostrzega, że to ostatni moment by doprowadzić do zmiany nastawienia niemieckich władz i podjęcia rozmów.

79. rocznicy wybuchu II wojny światowej to dobra okazja, by przypomnieć o tym, że Niemcy wciąż nie rozliczyły się rzetelnie z Polską za wyrządzone krzywdy.

W Sejmie pracuje specjalny zespół mający oszacować poniesione przez Polskę straty wojenne. Przed piątkowym posiedzeniem poseł Arkadiusz Mularczyk, który kieruje pracami grupy ds. reparacji podkreślił, że w Polsce istnieje wielkie poczucie krzywdy i niesprawiedliwości w związku z tym, co robili Niemcy.

- Jestem pewien, że to ostatni moment, aby konsekwentną i systematyczną pracą doprowadzić do zmiany nastawienia władz w Berlinie (do kwestii reparacji wojennych) i podjęcia poważnych bilateralnych rozmów o odszkodowaniach - powiedział przewodniczący zespołu, Arkadiusz Mularczyk.

Mularczyk podkreślił też wagę uświadamiania polskiej i światowej opinii publicznej na temat skali zbrodni popełnionych przez Niemców.

- Dziś wiedza o sytuacji Polski w czasie II wojny światowej jest niewielka (...) Znaczna cześć ludzi na świecie nie ma zielonego pojęcia i nic nie wie o tym, jak wyglądała II wojna światowa - ocenił. 

Zaznaczył ponadto, że wspomniany raport zostanie przetłumaczony m.in. na język angielski i niemiecki - tak, by jak najwięcej osób mogło się z nim zapoznać.

 

 

 

Źródło: GPC, IAR, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze