Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy mają dosyć! Większość za zaostrzeniem polityki wobec uchodźców

PR 13:27 15 czerwca 2018
twitter
Według ankiety, prawie dwie trzecie Niemców (62 proc.) opowiada się za tym, by nie wpuszczać do kraju uchodźców, którzy nie mają dokumentów - wykazał najnowszy sondaż ARD-DeutschlandTrend. Aż 86 proc. popiera konsekwentne wydalanie z Niemiec tych, którym odmówiono azylu.

Sondaż wskazujący tendencje mieszkańców Niemiec do zaostrzenia polityki migracyjnej przeprowadził niemiecki instytut Infratest dimap.

Agencja DPA zwróciła uwagę, że partia CSU, która domaga się twardego kursu wobec uchodźców, odnotowuje coraz większe poparcie społeczne.

Szef CSU Horst Seehofer, który jest w rządzie koalicyjnym ministrem spraw wewnętrznych, forsuje zakaz wjazdu do Niemiec migrantów, którzy zostali zarejestrowani jako uchodźcy w innym państwie UE bądź nie mają dokumentów tożsamości.

Kanclerz Angela Merkel uważa, że tego rodzaju rozwiązania można wprowadzać tylko na mocy porozumienia wszystkich krajów unijnych, a nie jednostronnie.

Bawarska CSU zagroziła jednak przyjęciem innego niż CDU kursu w polityce azylowej, jeśli CDU nie zgodzi się na postulaty zaostrzenia przepisów migracyjnych.

Spór między CDU a CSU o politykę wobec uchodźców grozi rozłamem w chadecji - podała DPA. CSU domaga się podjęcia decyzji do poniedziałku.

 

 

Źródło: zeit.de

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze