Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy: dwie kobiety dokonywały aborcji. Zostały skazane przez sąd

pmb 19:22 14 czerwca 2019
Zrzut ekranu ze strony/dw.com
W Niemczech zapadł głośny wyrok dotyczący informowania o zabiegu aborcji. Dotyczy on znowelizowanego po długich sporach politycznych paragrafu – informuje dw.com.

Bettina G. i Verena W. wspólnie prowadzą w Berlinie gabinet ginekologiczny. Na swojej stronie internetowej informują, że przeprowadzają zabiegi przerywania ciąży metodą farmakologiczną. Teraz muszą zapłacić po 2 tys. euro kary – orzekł sąd grodzki w Berlinie-Tiergarten – informuje "Deutsche Welle".

Nowe przepisy pozwalają lekarzom na zamieszczanie w Internecie informacji o tym, że oferują usługi aborcyjne. Nadal nie wolno im jednak podawać żadnych szczegółów dotyczących metod i okoliczności oferowanych zabiegów, które mogłyby być uznane za reklamę. Po dalsze informacje związane z aborcją lekarze muszą odsyłać kobiety do placówek państwowych. 

Bettina G. i Verena W. złamały ten przepis. Poinformowały bowiem jakiej metody używają przy zabiegu przerywania ciąży. Kara 2 tys. euro jest jednak i tak niższa niż ta, której domagał się sąd (7,5 tys. euro).

Źródło: dw.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze