Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niedzielski w "Dziennikarskim Pokerze": powinniśmy patrzeć z najwyższą troską na to, co się dzieje

ASy 19:23 24 listopada 2020
Pixabay
Gościem Tomasza Sakiewicza w programie „Dziennikarski Poker” był minister zdrowia Adam Niedzielski.

Śmiertelność, nowe statystyki chorych oraz szczepionki były tematami, które poruszono w programie.

- Zgony odzwierciedlają sytuacje, które miały miejsce na ulicach. Dziś mieliśmy ich ponad 500, to jest liczba rzutująca na przestrzeni dwóch tygodni. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostałe statystyki będą niższe – powiedział Adam Niedzielski.

- Pacjenci za późno trafiają do szpitala, bo dopiero, gdy saturacja jest bardzo niska. Na ogół takie sytuacje nie kończą się powodzeniem – ocenił minister.

- Wszyscy musimy pamiętać, żeby w odpowiednim momencie przekazać chorego do szpitala i zrobić wszystko, by przeżył – dodał.

Gospodarz programu, Tomasz Sakiewicz poruszył kwestie demonstracji, jakie miały miejsce w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego:

- Nie chcę, by ta rozmowa była upolityczniona ale mieliśmy w określonym czasie zwiększony wzrost zachorowań. Czy to był ten czynnik, który sprawił, że sytuacja była taka, a nie inna? - pytał gościa.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że wzmożone ruchy zachorowań w czasie protestów generowały ryzyko. Tymczasem powinniśmy patrzeć z najwyższą troską na to, co się dzieje – orzekł Niedzielski.

Minister zwrócił także uwagę, że „drastycznie maleje rozprzestrzenianie się wirusa, jeżeli społeczeństwo jest zaszczepione”.

- Jesteśmy bezpieczni, z trzema producentami mamy już podpisane umowy na dawki szczepionek – zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze