Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niedziele z zakazem handlu – od stycznia prawo się zaostrzy. W grudniu, aż 4 niedziele handlowe [SPRAWDŹ]

PR 10:35 24 listopada 2018
pixabay
Zgodnie z ustawą, w 2018 w każdym miesiącu zaplanowano dwie nie dziele handlowe i dwie z zakazem handlu (z wyjątkami). W 2019 roku, handlowa niedziele, będzie już tylko jedna. Ustawodawca przewidział jednak to, że w okolicy świąt Bożego Narodzenia

 

Zgodnie z prawem, pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca w roku 2018 jest handlowa.

Zakupy zrobimy zatem w najbliższe niedziele - 25 listopada i 3 grudnia.

Ustawodawca przewidział jednak zwiększone potrzeby Polaków przed świętami. Dzięki temu, w grudniu, z 5 niedziel, aż 4 będą handlowe.

Niedziela z zakazem handlu w grudniu, będzie tylko 9 grudnia.Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone - handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.


Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze