Niecodzienne odkrycie podczas Vuelta a Espana. Helikopter transmitujący odkrył plantację marihuany

Podczas ósmego etapu kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana doszło do niecodziennego odkrycia. Helikopter odtwarzający obraz z zawodów pokazał w pewnym momencie plantację marihuany. Sprawą zajęła się już hiszpańska policja.

„Hiszpańskie prawo stanowi, że za tego typu przestępstwo sprawcy grozi od trzech do sześciu lat pozbawienia wolności” – podaje portal Marca.com.

Ósmy etap wygrał Słoweniec Primoz Roglić z ekipy Jumbo-Visma, który został też liderem wyścigu. Znakomicie spisał się Nowozelandczyk Patrick Bevin z polskiej grupy CCC Team i zajął drugie miejsce. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) awansował w klasyfikacji generalnej z ósmego na siódme miejsce.

Bevin na 36-kilometrowej trasie stracił do zwycięzcy 25 sekund. Trzeci, ze stratą 27 sekund, był Francuz Remi Cavagna (Deceuninck-Quick Step).

Rafał Majka uzyskał 19. wynik, tracąc do Roglicia 2.26. Paweł Bernas (CCC) zajął 43. miejsce ze stratą 3 min i 50 sek. Tomasz Marczyński był 57. (Lotto Soudal +4:45), Paweł Poljański - 116. (Bora-Hansgrohe +6:29), a Szymon Sajnok 118. (CCC +6:30).

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter