Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niebywałe! Tylko jeden poseł PO zagłosował za jawnością majątku rodzin polityków!

K.B. 10:57 12 września 2019
wikimedia commons
Sejm uchwalił ustawę dot. jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych. Zgodnie z nią politycy, w tym m.in. premier, ministrowie i posłowie będą mieli obowiązek ujawnić majątek osobisty swych małżonków oraz dzieci. Podczas głosowania tylko jeden poseł PO-KO był "za".

Co ciekawe, to właśnie opozycja domagała się przyjęcia takiego projektu. Podnieśli krzyk wtedy, gdy „Gazeta Wyborcza” atakowała premiera Mateusza Morawieckiego ws. majątku jego żony. Opozycja chciała wówczas ustawy zobowiązującej rodzinę szefa rządu do ujawnienia zarobków. Wczoraj Sejm uchwalił ustawę ws. jawności majątku rodzin najważniejszych urzędników państwowych. Ilu polityków Platformy zagłosowało "za"? Jeden!

Zgodnie z nowelizacją obowiązek złożenia oświadczenia majątkowego dotyczy w sumie blisko 30 różnych urzędników, w tym marszałków i wicemarszałków Sejmu i Senatu, prezesów Najwyższej Izby Kontroli i Narodowego Banku Polskiego, sekretarzy i podsekretarzy stanu, przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, wojewodów, prezesów: zarządów PFRON i NFOŚiGW, NFZ, Agencji Mienia Wojskowego, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i ARiMR-u. 

"Za" uchwaleniem ustawy głosowało 258 posłów, 22 było przeciwko, a 139 posłów wstrzymało się od głosu. 

 

Tylko jeden poseł PO był „za”. Była to Izabela Leszczyna. 10 polityków POKO była przeciw, 127 – wstrzymało się od głosu. Udziału w głosowaniu nie brało 17 polityków Koalicji Obywatelskiej.

 

Źródło: niezależna.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze