Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niebywałe! Nielegalni migranci szantażują Francję!

PR 7:41 15 lipca 2019
zrzut ekranu: youtube/euronews
Paryski Panteon został zajęty przez setki nielegalnych imigrantów, którzy domagali się legalizacji swojego pobytu we Francji i darmowych mieszkań. To już kolejna agresywna akcja ruchu czarnych kamizelek.

Wśród ok. 700 protestujących migrantów, których wspierali także francuscy aktywiści, było wielu bezdomnych i mieszkańców ubogich dzielnic, niemających oficjalnie stałego miejsca pobytu we Francji. Ruch czarnych kamizelek – aktywistów reprezentujących nielegalnych imigrantów – domagał się udzielenia im pozwolenia na zamieszkanie we Francji i darmowych mieszkań, a także spotkania z premierem Edouardem Phillipem.

- Jesteśmy bez papierów, bez głosu, bez twarzy dla Republiki Francuskiej. Przychodzimy nad grób waszych wielkich mężów, żeby donieść o waszej profanacji pamięci naszych towarzyszy, naszych ojców, naszych braci i naszych sióstr w basenie Morza Śródziemnego, na ulicach Paryża, w domach społecznych i w więzieniach – napisali manifestanci w komunikacie.

Ich kilkugodzinny protest został zakończony przez policję, która następnie zmusiła manifestantów do opuszczenia okolic Panteonu, który od końca XIX w. pełni funkcję mauzoleum – miejsca pochówku wybitnych Francuzów,

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

Czytaj także:

Niemiecka policja próbuje walczyć z przestępczymi arabskimi klanami. Naloty w szisza-barach pod Kolonią

Źródło: Aleksander Kłos / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze