Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niebezpieczny manewr rosyjskiego myśliwca. Wykręcił "beczkę" nad amerykańskim samolotem zwiadowczym

mg 21:26 29 kwietnia 2016
FLICKR/Dmitry Terekhov/CC BY-SA 2.0
Jak informuje CNN, rosyjski myśliwiec wykonał niebezpieczny manewr tzw. beczki nad amerykańskim samolotem zwiadowczym w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad Morzem Bałtyckim. Su-27 zbliżył się na odległość 15 metrów do końcówki skrzydła amerykańskiego RC-135.

To drugi tego typu incydent wobec amerykańskiego samolotu w tym miesiącu. Rosyjski myśliwiec Su-27 14 kwietnia niebezpiecznie zbliżył się do amerykańskiego samolotu zwiadowczego w międzynarodowej przestrzeni powietrznej w rejonie Bałtyku. Według informacji Pentagonu, rosyjski myśliwiec miał przechwycić amerykański samolot zwiadowczy w sposób zagrażający bezpieczeństwu załogi, podczas gdy maszyna wykonywała rutynowy lot w międzynarodowej przestrzeni powietrznej.

Do agresywnego zachowania ze strony rosyjskich pilotów doszło również wcześniej w 13 kwietnia, kiedy dwa rosyjskie samoloty bojowe przeprowadziły wówczas "symulowany atak", przelatując blisko niszczyciela USS "Donald Cook", który znajdował się na międzynarodowych wodach Bałtyku. Na pokładzie był polski śmigłowiec.

Źródło: cnn.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze