Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niebezpiecznie na greckiej wyspie! Ogromny pożar zbliża się do hotelu

AS 7:11 16 września 2019
pexels
Ponad stu strażaków zmaga się z ogniem na greckiej wyspie Zakintos. Lokalne media donoszą, że płomienie docierają do domów w pobliżu hotelu, z którego wcześniej ewakuowano turystów. Na wyspę ściągają siły strażackie z innych części Grecji.

Na Zakintos płoną lasy w południowej części wyspy między wioskami Agalas i Keri, skąd wcześniej ewakuowano mieszkańców. W sumie w bezpieczne miejsce przewieziono ponad 300 osób, w tym 120 z pobliskiego hotelu.

Według informacji, spłonęły dwa domy. Lokalne władze donoszą, że sytuacja jest trudna, a ogniska pożarów rozciągają się na długości dziesięciu kilometrów.

Do zapadnięcia zmierzchu w akcji gaśniczej, którą utrudniał porywisty wiatr, brały udział samoloty i helikoptery. Strażacy będą zmagać się z ogniem przez całą noc.

Trwa też akcja gaśnicza w pobliżu nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej Lutraki, 80 kilometrów na zachód od Aten. Pożar wybuchł tam wczoraj w południe. Zapobiegawczo ewakuowano w tamtej okolicy prawosławny klasztor i dom opieki dla osób starszych.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze