Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie żyje wybitny kolarz Zbigniew Szczepkowski. Odszedł w wieku 66 lat

am 17:56 4 lutego 2019
fot. Aleksander Mimier
W wieku 66 lat odszedł Zbigniew Szczepkowski, wybitny kolarz, olimpijczyk z Montrealu 1976, reprezentant warszawskiej Legii, trener i dyrektor sportowy polskich grup zawodowych.

Urodzony 4 maja 1952 roku w Nowogardzie startował zarówno na szosie jak i na torze.

Wielokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski w drużynowej jeździe na czas na dystansie 100 km. W 1980 roku jego partnerami byli: Czesław Lang, Stefan Ciekański, Lechosław Michalak. W tym samym roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w indywidualnej jeździe na czas. Wielokrotny medalista mistrzostw kraju w konkurencjach torowych. 

Zwycięzca wielu wyścigów w kraju i za granicą. W 1982 roku wygrał wyścig Dookoła Turcji, w 1984 zwyciężył w Coppa Caduti we włoskim Arezzo, rok później triumfował w Coppa Giulio Burci w Poggio (Włochy). Zajmował miejsca na podium etapowym w prestiżowych imprezach, jak GP Wilhelma Tella, Milk Race, Sealink International GP, Dookoła Maroka, Tour de Pologne, Dookoła Dolnej Saksonii, Giro Delle Regioni.

Po zakończeniu sportowej kariery oddał się szkoleniu. Pracował z młodymi kolarzami warszawskiej Legii; po 2000 roku objął stanowisko dyrektora sportowego w polskich zawodowych grupach kolarskich. Od 2016 roku pracował w Polskim Związku Kolarskim. 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze