Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie wykluczajmy osób chorych na autyzm!

M.N. 19:50 5 kwietnia 2018
Wikimedia Commons
Prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, kard. Peter Turkson, napisał w imieniu Stolicy Apostolskiej wiadomość skierowaną do społeczeństw, organizacji i wszystkich wiernych, w której nawołuje do postawy zrozumienia i wsparcia dla osób dotkniętych autyzmem oraz ich rodzin.

Ghański kardynał zwrócił szczególną uwagę na to, aby nie wykluczać osób autystycznych czy ich rodzin ze społeczeństwa i apelował o włączanie ich w życie społeczne. „Osoby autystyczne codziennie na swej drodze spotykają wiele trudności, co wynika nie tylko z fizycznych ograniczeń wynikających z ich choroby, ale również z barier stawianych im przez otoczenie. Przez to osoby z autyzmem nie mogą w pełni wykorzystać swego potencjału,” tłumaczył kard. Turkson.

Purpurat z Afryki wezwał również państwa do bardziej aktywnej roli i wsparcia. „Rządy oraz inne instytucje muszą włożyć wiele pracy i wysiłku, aby wyjść naprzeciw osobom chorym na autyzm oraz ich potrzebom.” Wymienione przez kardynała rządy mogłyby brać przykład z Kościoła, który poprzez swoją pracę charytatywną wspiera chorych na autyzm.

Autyzm to choroba spowodowana zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, a objawia się głównie wycofaniem w kontaktach z ludźmi, trudnościami w budowaniu relacji z ludźmi, działaniem zawsze w łudząco podobny sposób – czyli schematycznie, rutynowo, ze znaczną trudnością w akceptacji zmian i nowości – i życiem „w swoim świecie”, do którego nie są zapraszani inni ludzie.
Według statystyk w samej Polsce cierpi na autyzm ok 30 tys. osób (w tym 20 tys. to dzieci, a pozostałe 10 tys. stanowią osoby dorosłe). Istnieją różne odmiany autyzmu, a w samej Wielkiej Brytanii na jeden z zespołów zaburzeń autystycznych cierpi ok. 500 tys. osób.

TUTAJ WIĘCEJ!

Źródło: swiato-podglad.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze