Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie uwierzysz na co idą miliony ze stołecznego ratusza... Kaleta: Nie ma na remonty, a na tego typu projekty pieniądze płyną szerokim strumieniem

PR 10:31 7 grudnia 2019
FLICKR/ KRYTOFR/ CC BY 2.0
Z raportu przygotowanego przez posła Sebastiana Kaletę - do którego dotarł portal tvp.info - wynika, że ratusz w ciągu ostatnich lat wydał co najmniej kilka milionów złotych na organizacje pozarządowe, które wprost wspierają ideologię LGBT+.

- Organizacje, które wprost wspierają ideologię LGBT+, co roku otrzymują z publicznych pieniędzy w postaci konkursów znaczne środki finansowe. Mowa o kilku organizacjach i grantach. Organizacje te stają do konkursów pod hasłami takimi jak przeciwdziałanie uzależnieniom, walka z patologiami, działanie na rzecz rozwoju demokracji, edukacja seksualna, walka z HIV - podał portal tvp.info.W raporcie Sebastiana Kalety uwzględnione zostały organizacje, które w latach 2017-19 otrzymały dotacje z Urzędu Miasta Warszawy – było to ponad 7 mln zł.

 

 

 

Jednym z przykładów organizacji opisanych w raporcie jest Fundacja Edukacji Społecznej. Organizacja otrzymała w ostatnich latach na kilkanaście projektów ponad 3,7 mln zł.


Organizacja wsparta ze środków publicznych organizuje np. "Projekt Test", który na celu ma propagowanie szybkich testów HIV/AIDS i na kiłę. W jednym ze spotów znajduje się inscenizacja homoseksualnego seksu oralnego lekarza z pacjentem.Jak wynika z raportu Kalety, część tych organizacji po tym, jak otrzymała już dotacje, realizowała projekty z innymi organizacjami; podważały one niekiedy cele – zauważa poseł – na które pierwotnie miały być przeznaczone pieniądze z publicznej kasy. Promowały wręcz coś zupełnie odwrotnego.

 

Czytaj także:

​Polonia i kluby „Gazety Polskiej” rosną w siłę

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze