Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie pozwólmy odrzeć świąt z religijnych odniesień

M.N. 12:16 22 grudnia 2018
pixabay.com
Odzieranie świąt z religijnych odniesień jest jak obchodzenie urodzin bez udziału jubilata. W Boże Narodzenie – jak sama nazwa wskazuje – świętujemy urodziny Jezusa – powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Komisji Episkopatu Polski nie ma wątpliwości, że w niektórych środowiskach podejmowane są próby obchodzenia świąt Bożego Narodzenia bez odniesienia do religii. Jednak – zdaniem ks. Rytla-Andrianika – takie świętowanie traci sens i powoduje, że nie wiadomo, co właściwie świętujemy. „To jest kwestia uczciwości. Musimy pamiętać, że w Boże Narodzenie – jak sama nazwa wskazuje – będziemy świętowali urodziny Jezusa Chrystusa. Fakt, że sam Bóg stał się bezbronnym dzieckiem, jednym z nas, jest naprawdę niesamowity i piękny” – ocenił rzecznik KEP.

Ks. Rytel-Adrianik mocno podkreślił, że wszystkie symbole Bożego Narodzenia odnoszą się do rzeczywistości duchowej. „W dniu Wigilii, 24 grudnia, wspominamy pierwszych ludzi: Adama i Ewę, przez których grzech wszedł na świat. Dlatego choinka, którą ubieramy w święta, jest symbolem drzewa rajskiego. Przypomina nam, że tym, który ocalił nas od grzechu i przywrócił nam szczęście, jest Jezus Chrystus” – zaznaczył.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ W DZISIEJSZYM WYDANIU GAZETY POLSKIEJ CODZIENNIE! 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze