Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie poszło z Polską, może uda się z innymi... Węgry na celowniku UE!

am 17:36 25 czerwca 2018
twitter.com
Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) zdecydowała o uruchomieniu artykułu 7. wobec Węgier.

Wraz z początkiem kwietnia, LIBE zaprezentowała projekt rezolucji ws. Węgier. Autorzy wskazują, że dochodzi tam do naruszenia praworządności. Dążą do tego, aby Parlament Europejski zwrócił się do Rady UE o uruchomienie wobec Węgier postępowania.

Dziś odbyło się w tej sprawie głosowanie. 36 eurodeputowanych poparło projekt, 19 było przeciw. Głosowanie na sesji plenarnej odbędzie się we wrześniu. Wówczas wymagana będzie większość 2/3 głosów. Przyjęcie dokumentu będzie oznaczało, że PE rozpocznie procedurę uruchomienia art. 7 wobec Węgier.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska w grudniu 2017 roku uruchomiła formalne postępowanie z art. 7 traktatu przeciwko Polsce. Zarzucono nam naruszenie zasad praworządności w zapisach ustaw reformujących sądownictwo. Część spornych kwestii została już przedyskutowana przez obie strony, Timmermans zażądał jednak od polskiego rządu dalszych ustępstw.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze