Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Nie odpuścimy w sprawie reparacji”

pmb 8:04 31 października 2018
Wikimedia Commons/Sönnke - Apoloniusz Zawilski (1972)
Kwestia reparacji niemieckich nie jest zamknięta – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Bild”. Z kolei „Codzienna” spytała posła Arkadiusza Mularczyka, przewodniczącego parlamentarnego zespołu ds. reparacji, kiedy zostanie opublikowany raport przygotowany przez jego współpracowników. – Prace są na ukończeniu i najprawdopodobniej będzie to początek 2019 r. – odpowiedział.

Prezydent Andrzej Duda został zapytany przez niemieckich dziennikarzy, czy według niego kwestia niemieckich reparacji za drugą wojnę światową jest zamknięta. – Moim zdaniem nie. W polskim parlamencie, w Sejmie, tematem tym zajmuje się grupa ekspertów. Posłowie będą nad tym debatować i podejmą decyzję co do dalszych działań – powiedział.

– Straty poniesione przez Polskę podczas wojny nigdy nie zostały zrekompensowane – dodał, powołując się na raport o zniszczeniach wojennych Warszawy przygotowany jeszcze przez Lecha Kaczyńskiego. – Także dotychczasowe ustalenia parlamentarnej grupy ekspertów potwierdzają, że poniesione przez nas straty nie zostały zrekompensowane. Jest to zatem kwestia prawdy i odpowiedzialności – poinformował Andrzej Duda.

Autor: Jan Przemyłski

Czytaj więcej w najnowszym numerze „Gazety Polskiej Codziennie”!

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze