Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie chcemy szczepionek z Chin i Rosji. Czy nasze obawy są nieuzasadnione?

ajg 8:13 6 marca 2021
Rosyjska szczepionkaFot. PAP/EPA/MIGUEL GUTIERREZ
Zdecydowana większość Polaków, nie chce aby rząd kupił szczepionki przeciw COVID-19 z Chin czy Rosji - wynika sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.

W sondażu, który został opublikowany w weekendowym „SE” zapytano Polaków, czy rząd powinien kupić rosyjskie i chińskie szczepionki. 81 proc. ankietowanych powiedziało, że rząd nie powinien kupować rosyjskiej szczepionki, a tylko 19 proc., że powinien tak zrobić. Jeśli chodzi o chińską szczepionkę, to za takim zakupem było 26 proc. pytanych, a 74 proc. było temu przeciwne.

Gazeta poprosiła też o komentarz do tych badań. Wirusolog prof. Włodzimierz Gut powiedział „Super Expressowi”, że „szczepionki charakteryzują się tym, że spełniają międzynarodowe wymogi. Oparte są na tym samym czynniku, różne są tylko sposoby jego uzyskania. Niestety Polacy mają rusofobię oraz złe doświadczenia z powodu kupców, którzy sprowadzają z Chin najgorsze produkty, także leki” - zaznaczył profesor. „Nie mają natomiast świadomości, jak dobrze są zabezpieczone wszystkie procedury związane ze szczepionkami” - dodał.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 3-4 marca przez Instytut Badań Pollster na próbie 1033 dorosłych Polaków.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze