Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nie będzie komisji śledczej ws. infoafery. Koalicja PO i PSL przeciw

mk 18:32 10 czerwca 2014
flickr/PolandMFA/CC BY-ND 2.0
Sejm odrzucił wnioski SLD i Solidarnej Polski o powołanie komisji śledczej w sprawie tzw. infoafery. Powołaniu komisji sprzeciwiały się PO i PSL.

Pierwsze czytanie projektów uchwał autorstwa SLD i SP odbyło się w Sejmie pod koniec maja. Wtedy właśnie wnioski o odrzucenie obu projektów złożył klub PO.

Za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu SLD głosowało 222 posłów; przeciwko było 212. Nikt nie wstrzymał się od głosu. Z kolei za przyjęciem wniosku o odrzucenie projektu SP opowiedziało się 224 posłów; 211 było przeciwko; żaden poseł nie wstrzymał się od głosu.

Od 2011 r. CBA prowadzi czynności śledcze w postępowaniu Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie ws. nieprawidłowości w przetargach z lat 2007-2010 na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów i Usług Informatycznych b. MSWiA i Komendy Głównej Policji. W październiku 2011 r. zatrzymano b. dyrektora CPI Andrzeja M., jego żonę oraz szefa jednej z firm Janusza J., podejrzanego o wręczenie łapówki za wygraną w przetargu dotyczącym informatyzacji. W toku postępowania zebrano też dowody przestępstw związanych z zamówieniami także w innych instytucjach, w tym MSZ i GUS. Do tej pory zatrzymanych zostało 41 osób, które usłyszały ok. 70 zarzutów.

Solidarna Polska złożyła wniosek o powołanie komisji śledczej ws. infoafery pod koniec listopada. SP domagała się zbadania, czy "premier Donald Tusk, minister spraw wewnętrznych i administracji w latach 2007-2009 Grzegorz Schetyna, oraz szef MSWiA w latach 2009-2011 Jerzy Miller i inni funkcjonariusze publiczni w sposób właściwy przeprowadzili zamówienia publiczne lub sprawowali kontrolę nad zamówieniami na zakup sprzętu" przez b. MSWiA oraz KGP na kwotę 2 mld zł.

SLD swój wniosek złożył w styczniu. Jak wynika z projektu uchwały Sojuszu, komisja miałaby zbadać działania Schetyny i Millera (oraz podległych im urzędników) dotyczące kontroli i nadzoru nad przetargami prowadzonymi w trybie zamówień publicznych w latach 2007-10 na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA i KGP.


Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze