Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NHL: Perry, Crosby, Seguin "gwiazdami miesiąca"

łj 13:10 4 listopada 2014
facebook.com/anaheimducks
Skrzydłowy Anaheim Ducks Corey Perry, środkowy Sydney Crosby z Pittsburgh Penguins oraz Tyler Seguin z Dallas Stars zostali wybrani na najlepszych graczy minionego miesiąca w NHL.

Corey Perry został wybrany na pierwszą gwiazdę, czyli najlepszego gracza minionego miesiąca. Perry na co dzień gra jako prawoskrzydłowy w pierwszym ataku „Kaczorów” z Anaheim. Aktualnie prowadzi w klasyfikacji na najlepszego strzelca ligi, w 12 meczach zdobył 10 bramek, walnie przyczyniając się do czołowego miejsca swojej drużyny. Anaheim Ducka pod koniec października legitymowali się rekordem 9 zwycięstw w 12 meczach, dzięki czemu zajmowali pierwsze miejsce w swojej konferencji. Perry rozpoczął sezon od zdobycia punktów, w każdym z pierwszych pięciu meczów rozpoczynających sezon. Szczególnie warto podkreślić kapitalny występ na inauguracje ligi przeciwko Pittsburgh Penguins. W owym meczu, Perry ustrzelił swojego szóstego hat-tricka w karierze. To samo osiągniecie udało mu się powtórzyć w starciu z Buffalo Sabres, tym samym stał się pierwszym po 11 latach hokeistą, któremu udało się ustrzelić 2 hat-tricki w pierwszych 7 meczach sezonu.  

Sydney Crosby, złote dziecko kanadyjskiego hokeja, naznaczony na następce legendarnego Wayna Gretzky'ego, w październiku może pochwalić się zdobyciem 15 punktów w 9 meczach. Tym samym został wybrany na drugą gwiazdę minionego miesiąca. Dzięki jego dobrej postawie na taflach National Hockey League, Pingwiny z Pittsburgha zajmują pierwsze miejsce w Metropolitan Divsion. W dwóch pierwszych meczach sezonu zdobył przynajmniej 3 punkty do punktacji kanadyjskiej. Dzięki temu stał się pierwszym od 19 lat graczem Penguins, który zdobył przynajmniej trzy punkty w dwóch pierwszych spotkaniach, rozpoczynających zmaganie w lidze. W starciu z hokeistami New York Islanders zanotował swoją 500 asystę i stał się szóstym w historii najmłodszym zawodnikiem, który to osiągnął.  

Na trzeciego gracza października został wybrany Tylor Seguin. Środkowy Dallas Stars w 10 meczach zdobył 7 bramek i 8 asyst. Po słabym początku sezonu w jego wykonaniu, ostatnie siedem gier skończył ze zdobyczami punktowymi. Szczególnie warto przypomnieć jego świetne występy przeciwko Columbus Blue Jackets, Pittsburgh Penguins oraz Philadelphi Flyers. W konfrontacji z pierwszym z wymienionych zespołów zdobył swojego piątego hat-tricka w karierze. Następnie w starciu z „Pingwinami”,strzelając bramkę na 2.9 sekundy przed końcem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W meczu z „Lotnikami” z Filadelfii zanotował 4 asysty - najwięcej w jego dotychczasowej karierze. Pod koniec miesiąca zdobył swoją 100 bramkę pokonując bramkarza St. Louis Blues - Briana Elliotta.


Źródło: nhl.com

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze