Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Neumann przekonuje: Wprowadzimy "trzynastkę" dla emerytów i rencistów jako stałe rozwiązanie

am 9:39 5 kwietnia 2019
Trójka/ Polskie Radio
– Wprowadzimy "trzynastkę" dla emerytów i rencistów jako stałe rozwiązanie; to, co jest dane, nie będzie odebrane - to zobowiązanie PO i każdego rządu, który utworzymy – deklarował na antenie radiowej Trójki przewodniczący PO-KO Sławomir Neumann.

Polityk pytany o projekt "Emerytura Plus", odpowiedział, że trzynasta emerytura to zapowiedź lidera PO Grzegorza Schetyny, który wprowadził pomysł do programu Platformy.

– Będziemy robić ten projekt nie w taki sposób, w jaki robi to PiS - jednorazowej pomocy, czy jednorazowej trzynastej emerytury, tylko jako stałe rozwiązanie, które będzie wprowadzone po wyborach przez rząd budowany przez PO – tłumaczył.

Gdy red. Beata Michniewicz zapytała o wdrażanie świadczenia 500 złotych na każde dziecko, Neumann również zadeklarował, że to Platforma jest autorem pomysłu.

–Przez te trzy lata ten program był niesprawiedliwy, bo wykluczał kilka milionów dzieci, ich matki, ojców – mówił. – Powtarzamy i będziemy to powtarzać do wyborów, a po wyborach będziemy to realizować: to, co jest dane, nie będzie odebrane - to jest zobowiązanie PO i każdego rządu, który PO będzie tworzyć – dziarsko podkreślił, zakładając, że po wyborach jesiennych to PO zacznie ponownie dzierżyć władze.

Padło również pytanie o koalicję z Nowoczesną. – Wybory do PE nie są wyborami, w które Nowoczesna chciała angażować wielu kandydatów. Będziemy dalej szli w jesiennych wyborach do Sejmu i Senatu – odparł.

Szef klubu PO-KO zadeklarował również, że podczas sobotniej konwencji Koalicji Europejskiej poznamy program wyborczy. – Także oczywiście odniesiemy się do polityki krajowej – dodał.

"Przyszłość Polski. Wielki wybór" – brzmi hasło KE do nadchodzących wyborów.

Deklaracja programowa KE składa się 10 punktów: Polska wśród liderów UE, fundusze europejskie dla obywateli i samorządów, Unia lepszej żywności i równych szans dla rolnictwa, Unia zdrowszego i dłuższego życia, zakładająca stworzenie Europejskiego Programu Onkologicznego, Unia czystego powietrza i taniej energii, Unia na rzecz wyrównania poziomów życia Europejczyków, Unia europejskich wartości, UE dla młodych, zakładająca stworzenie europejskiej legitymacji studenckiej i szkolnej, gwarantującej jednolite zniżki i opiekę zdrowotną w całej Europie oraz staże zawodowe, Unia wspólnego bezpieczeństwa oraz Unia spójna transportowo i komunikacyjnie. Szczegóły programu mają zostać przedstawione podczas sobotniej konwencji Koalicji Europejskiej.

Źródło: Trójka/ Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze