Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Neumann: Nie będzie żadnych rozmów z PiS na temat zmiany konstytucji

dmc 15:10 2 maja 2016
Sławomir Neumann (PO) FLICKR/ PIOTR DRABIK/ CC BY 2.0
Rząd nie przestrzega zaleceń Komisji Weneckiej, którą sam zaprosił do Polski, a większość parlamentarna nie przestrzega podstawowych reguł działania Unii Europejskiej, niszcząc służbę cywilną, trójpodział władz i uderzając w Trybunał Konstytucyjny – oświadczył na konferencji prasowej szef klubu Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann.

Polityk spotkał się z dziennikarzami po wystąpieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Neumann skrytykował słowa byłego premiera, podkreślając, że partia rządząca nie przestrzega konstytucji. Jak dodał, rząd PiS wyprowadził flagi unijne z Kancelarii Premiera i świąt państwowych. – Unia Europejska właściwie zniknęła, a europosłowie PiS mówią o referendum, które mogłoby wyprowadzić Polskę z UE – stwierdził.

– Chcemy jasno powiedzieć: Platforma Obywatelska pójdzie naprzeciwko marszu PiS. Nie pozwolimy niszczyć konstytucji i nie pozwolimy PiS-owi na zmianę konstytucji w Polsce. Dopóki dzisiaj nie będzie przestrzegał obowiązującej, nie będzie żadnych rozmów – zapowiedział polityk. Jak dodał, rząd musi respektować wyroki Trybunału Konstytucyjnego. – PiS jedno mówi, a drugie robi. To obłuda prezesa Kaczyńskiego – przekonywał szef klubu PO.

Źródło: TVN24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze