Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Neonaziści bezkarni w Niemczech

AS 12:40 4 maja 2019
User:Froofroo [Public domain]
Niemcy nie radzą sobie ze środowiskami neonazistowskimi. W kraju tym rośnie liczba sympatyków nawiązujących do III Rzeszy. Wywołuje to coraz większe obawy zamieszkujących ten kraj Żydów.

Centralna Rada Żydów (ZdJ) w Niemczech wyraziła swoje zaniepokojenie marszem, który miał miejsce 1 maja w mieście Plauen, w którym wzięli udział członkowie neonazistowskiej partii Der III. Weg (Trzecia Droga). Podczas przemarszu nosili oni jednakowe beżowe koszulki i – według opinii ZdJ – ich zachowanie „przywoływało wspomnienia najciemniejszych rozdziałów niemieckiej historii”. Na ich koszulkach znajdował się napis: „Narodowa Rewolucyjna Socjalistyczna”. Podczas przemarszu wznosili m.in. hasła: „Narodowy socjalizm teraz! ” i „Obcokrajowcy-przestępcy – won! ”. Do marszu doszło w przeddzień obchodzonego w Izraelu Dnia Pamięci Ofiar Zagłady. Przewodniczący ZdJ Josef Schuster ocenił, że władze Saksonii powinny zwalczać ekstremistów i uniemożliwiać im organizowanie demonstracji.

Z tezą tą zgodził się wiceszef frakcji SPD w parlamencie krajowym Saksonii Henning Homann, który powiedział, że przemarsze stylizowane na manifestacje bojówek NSDAP nie mogą być tolerowane 

 

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ ''GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE''

 

Autor: Aleksander Kłos 

 

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze