Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Negocjacje w sprawie budżetu UE. Premier: Udało nam się zbliżyć stanowiska w wielu sprawach

AS 12:16 21 lutego 2020
Twitter
– Ambitna Europa potrzebuje ambitnego budżetu. Nie da się zrobić więcej za mniej pieniędzy. W ślad za ambicją muszą iść pewne środki - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

– Negocjacje są bardzo trudne z tego względu, że jeżeli chcemy mocniejszej Europy, to potrzebujemy ambitnego budżetu. Kilka państw nie dostrzega tej zależności - powiedział premier.

– Ambitna Europa potrzebuje ambitnego budżetu. Nie da się zrobić więcej za mniej pieniędzy. W ślad za ambicją muszą iść pewne środki - zaznaczył szef rządu. 

– Sam budżet jest tylko wycinkiem wielkiej przygody pt. Unia Europejska. Próbujemy przekonać do tego kilka mniejszych państw Unii Europejskiej. Będziemy bronić twardo naszych interesów. Jesteśmy w towarzystwie państw, które mają podobne spojrzenie - kontynuował.

– Udało nam się zbliżyć stanowiska w wielu sprawach. Nasze rozmowy z Charlesem Michelem były dobre. On stara się doprowadzić do kompromisu. Przewodnicząca Von der Leyen prezentuje również konstruktywne stanowisko - dodał Mateusz Morawiecki. 

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze