Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nawalny trafi do koloni karnej w obwodzie włodzimierskim - donoszą rosyjskie media. Władze nie potwierdziły tych informacji

ajg 14:56 27 lutego 2021
Aleksiej NawalnyFot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny będzie odbywał wyrok pozbawienia wolności w kolonii karnej w obwodzie włodzimierskim, w centrum europejskiej części Rosji — podał w sobotę portal Jarnowosti, powołując się na źródła w służbach więziennych.

Według doniesień tego portalu Nawalny  trafi do kolonii karnej nr 2 w mieście Pokrow w obwodzie włodzimierskim. Obecnie przebywa w areszcie śledczym w miejscowości Kolczugino. W piątek pojawiły się informacje, że Nawalny został wysłany do kolonii karnej w obwodzie moskiewskim, jednak następnie te doniesienia zdementowano.

O obwodzie włodzimierskim poinformował w sobotę także niezależny portal Mediazona. Źródła portalu przekazały, że w piątek Nawalny był już w tym regionie i że jest przewożony do kolonii karnej nr 2.

Jednak przedstawiciele tej kolonii karnej powiedzieli agencji RIA Nowosti, że nie mają informacji o skierowaniu do niej Nawalnego. Podkreślili też, że nie rozpowszechniają danych o osobach skazanych.

Wciąż brak oficjalnych informacji na temat miejsca pobytu opozycjonisty. Wiadomo jedynie, że został wywieziony w ostatnich dniach z aresztu śledczego w Moskwie i jest przewożony do miejsca, gdzie ma odbyć wyrok pozbawienia wolności.

Moskiewski Sąd Miejski odrzucił 20 lutego apelację złożoną przez obrońców Nawalnego od decyzji sądu niższej instancji o odwieszeniu kary więzienia z 2014 roku za rzekome malwersacje finansowe. Nawalny powinien spędzić w kolonii karnej około 2,5 roku.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze