Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Naukowcy alarmują: wróciło niebezpieczne zjawisko atmosferyczne. Zobacz co nam grozi!

Trx 9:53 21 lutego 2019
Amerykańscy naukowcy z National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA) poinformowali, że nadeszło nowe El Niño. Jego oznaki zaobserwowano już na początku października. Teraz podano już oficjalnie, że to niebezpieczne zjawisko klimatyczne przybyło na Pacyfik. Zobacz co nas może spotkać!

El Niño to anomalia termiczna, która odpowiada za nietypowy wzrost temperatury wody na powierzchni oceanu. Uniwersalnym probierzem intensywności tego zjawiska jest śledzenie temperatury wody w obrębie anomalii. 

Z tego powodu naukowcy obserwowali temperaturę wschodniego tropikalnego Pacyfiku w regionie znanym jako NINO3.4, w którym zwykle identyfikuje się pierwsze objawy El Niño. Formalnie o przybyciu anomalii mówi się wtedy, gdy temperatura powierzchni oceanu wynosi 0,5 stopnia Celsjusza powyżej normy w ciągu trzech miesięcy i oczekuje się, że pozostanie na tym poziomie przez kilka następnych. 

W październiku temperatura w obserwowanej części Pacyfiku pokonała ten próg, a prognozy wskazują, że w sposób trwały. Na początku lutego było to 0,8 stopnia Celsjusza powyżej normy. W przeciwieństwie do superaktywnego El Niño, które oddziaływało na ziemski klimat w latach 2014-16, wpływ obecnej anomalii jest jednak prawdopodobnie ograniczony. 


Źródło: Interia

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze