Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Naukowcy alarmują! W 2036 w Ziemię może uderzyć gigantyczny ... "Bóg chaosu"!

sm 15:00 18 sierpnia 2019
fot. YouTube
"Bóg chaosu" to wielka asteroida 99942 Apophis, która według ekspertów za 10 lat minie Ziemię, i w drodze powrotnej może uderzyć w naszą planetę, bo zmieni się kurs steroidy. Wszystko ma zdarzyć się w 20136 roku.

Eksperci z NASA twierdzą, że zagrożenie jest bardzo poważne. Według analizy przeprowadzonej przez naukowców, asteroida 99942 Apophis, nazywana "Bogiem chaosu", minie naszą planetę w 2029 roku. Skała ma średnicę aż 340 metrów, a odległość w jakiej znajdzie się od Ziemi wyniesie około 30 tys. kilometrów.

 

W drodze powrotnej, w 2036 roku może bezpośrednio zderzyć się z Ziemią w 2036 roku. Konsekwencje kolizji mogą być po prostu bardzo niebezpieczne. - Wiemy już, że bliskie spotkanie z Ziemią zmieni orbitę Apophisa. Ale nasze modele pokazują też, że zmienić może się sposób obracania się asteroidy i możliwe, że nastąpią pewne zmiany powierzchni, takie jak małe lawiny - powiedział astronom Davide Farnocchia z Centrum Near-Earth Object Studies JPL w Pasadenie, ośrodka należącego do NASA.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze