Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

NATO sojuszem najsilniejszym w historii? "Rozbieżności między członkami zdarzały się od początku naszego istnienia"

am 12:36 28 maja 2018
twitter.com
– NATO jest najlepszym i najsilniejszym sojuszem w historii, udało nam się zawsze zachować jedność, mimo istniejących między nami rozbieżności i faktu, że reprezentujemy 29 różnych narodów – powiedział w poniedziałek w Warszawie sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Podczas dzisiejszego Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, Stoltenberg podkreślił, że mimo różnic między państwami Sojuszu, NATO  udało się dostosować i zwiększyć swoją jedność transatlantycką m.in. za sprawą nowej struktury dowodzenia i większego finansowania.

– NATO jest najlepszym i najsilniejszym sojuszem w historii z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że udawało nam się zawsze dostosowywać, a po drugie - udało nam się zawsze zachować jedność mimo faktu, że reprezentujemy 29 różnych narodów" – powiedział Stoltenberg.

– Różnice i rozbieżności pomiędzy krajami NATO w kwestiach politycznych, handlowych czy militarnych zdarzały się od początku istnienia Sojuszu i występują też obecnie - począwszy od sprawy porozumienia klimatycznego, przez uzgodnienia handlowe - po kwestię porozumienia nuklearnego z Iranem – zauważył.

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze