Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Naszym celem powinna być budowa Europy narodów!

AS 7:33 13 grudnia 2018
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu francuskiemu „Le Figaro”, w którym podkreślił, że trzeba powrócić do koncepcji Europy narodów, szanującej interesy wszystkich swoich członków.

Szef polskiego rządu zauważa w rozmowie z Isabelle Lasserre, że popierana przez prezydenta Francji Emmanuela Macrona opcja federalna w Europie jest odległa od pragnień narodów i oderwana od rzeczywistości.

W odpowiedzi na pytanie przeprowadzającej wywiad premier Morawiecki tłumaczy, że różnice w podejściu do kwestii migracyjnej wynikają z tego, że Niemcy jako jeden z najbogatszych krajów świata mają środki na opłacanie każdej polityki socjalnej. „Czy o wiele mniej zamożni Polacy mają uczestniczyć [w kosztach] tak samo jak Niemcy? ” – pyta cytowany przez gazetę premier. Po czym przypomina, że Polska przyjęła już 1,5 mln migrantów z Ukrainy, z czego 10 proc. to uchodźcy z Donbasu, na którym trwa wojna. Morawiecki uważa, że Europa nie jest w stanie przyjąć 50 mln migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu, ponieważ spowoduje to protesty i napięcia. Proponuje, by rozwiązać problem migracyjny w inny sposób – pomagając tym krajom w rozwoju.

CZYTAJ WIĘCEJ W DZISIEJSZEJ ,,GAZECIE POLSKIEJ CODZIENNIE'' 

AUTOR; SM

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze