Nasze biathlonistki tuż za podium na mistrzostwach świata

Krystyna Guzik
facebook.com/PZBiath

Polska sztafeta (4x6km) w składzie: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Krystyna Guzik zajęła w piątek czwarte miejsce na mistrzostwach świata w Oslo. Złoto zdobyły Norweżki, srebro Francuzki, a brąz Niemki.

Po pierwszej zmianie, na której dwa razy pudłowała Gwizdoń, Polki były na ósmej pozycji. Bardzo dobrze pobiegła Monika Hojnisz, która zmniejszyła stratę do czołówki i wyprowadziła naszą sztafetę na czwartą pozycję z niewielką stratą do czołówki. Weronice Nowakowskiej nie udało się niestety tej pozycji utrzymać. Na ostatnią rundę Krystyna Guzik wybiegała na szóstym miejscu ze stratą 36 sekund do strefy medalowej. Nasza najlepsza w tym sezonie biathlonistka przesunęła się na czwartą pozycję, jednak do trzecich Niemek straciła ostatecznie 40 sekund.

Sztafetę wygrały Norweżki z przewagą 5 sekund nad Francją i 28 nad reprezentacją Niemiec. W niedzielę ostatnia szansa na medale na mistrzostwach świata – bieg ze startu wspólnego, do którego zakwalifikowały się Magdalena Gwizdoń i Krystyna Guzik.

Źródło: biathlonworld.com