Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nastoletni Palestyńczyk spalony żywcem. Jest opinia prokuratury

mk 18:08 5 lipca 2014
FLICKR/GIORGIO MONTERSINO/CC BY-SA 2.0
– Według wstępnych wyników autopsji, palestyński 16-latek zamordowany w tym tygodniu w Jerozolimie, prawdopodobnie w odwecie za śmierć trzech młodych Izraelczyków, został spalony żywcem – poinformował palestyński prokurator generalny Mohammad al-Auajwi.

Mohammad Abu Chdeir został uprowadzony we wtorek wieczorem w dzielnicy Szuafat w Jerozolimie Wschodniej. Według naocznych świadków, napastnicy wciągnęli go do samochodu i szybko odjechali. Jak poinformował adwokat rodziny ofiary, jego zwłoki znaleziono kilka godzin później w lesistej okolicy w zachodniej części miasta.

Palestyńczycy oskarżyli o morderstwo żydowskich ekstremistów, a izraelska policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Według palestyńskiej prokuratury pierwsze rezultaty autopsji wykazały, że w płucach zmarłego nastolatka znajdowały się sadza i dym, co świadczy o tym, że oddychał jeszcze kiedy go podpalono. – Mohammad miał także głęboką ranę ciętą głowy, ale to nie ona spowodowała zgon – powiedział al-Auajwi.

Najbardziej wiarygodna hipoteza dotycząca motywów morderstwa to zemsta. Do uprowadzenia Abu Chdeira doszło podczas gwałtownych demonstracji w Jerozolimie Wschodniej z udziałem izraelskich skrajnych nacjonalistów po zamordowaniu kilka dni wcześniej w pobliżu Hebronu na Zachodnim Brzegu Jordanu trzech izraelskich nastolatków. Sprawcami ich uprowadzenia i zabójstwa byli - według władz Izraela - członkowie radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamas, które rządzi w Strefie Gazy.

CZYTAJ TAKŻE:

Protesty w Jerozolimie po śmierci nastoletniego Palestyńczyka

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze