Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Następczyni Merkel w CDU "rozumie obawy", jednak mocno wspiera budowę Nord Stream 2

12:25 2 maja 2019
twitter
Annegret Kramp-Karrenbauer, obecna szefowa CDU rozmawiała z agencją DPA na temat Nord Stream 2. Przekazała, iż "rozumie obawy" krajów, które są przeciwne przedsięwzięciu, jednak oznajmiła, że budowę w pełni popiera.

 

- CDU zawsze mówiła, że popiera ten projekt niezależnie, czy jest on obecnie bliski sercu, czy nie - oświadczyła szefowa chadeckiej partii.

Kramp-Karrenbauer stwierdziła, że rola gazu jako alternatywa dla węgla i atomu ma w najbliższych latach ma rosnąć. 

- Jest dla nas jasne, że projekt w wielu krajach wzbudza niepokój. Szczególnie na Ukrainie, ale także w Polsce - powiedziała niemiecka polityk.

Wg. niej, jej poprzedniczka Angela Merkel ma "walczyć o to, by zapewnić Ukrainie gwarancje bezpieczeństwa", choć niedawno, Władymir Putin jasno stwierdził, że zaopatrzenie Ukrainy w gaz zależy od tranzytu przez terytorium tego kraju - jeśli nie będzie tranzytu, to Ukraina pozostanie bez surowca.

Niemiecki polityk Manfred Weber (CSU) w ubiegłotygodniowym wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" powiedział, że jest przeciwnikiem projektu NS2 oraz, że nie jest on zgodny z interesami UE. Zapowiedział, że wykorzysta wszystkie istniejące przepisy, żeby zablokować powstanie rurociągu.

 

Źródło: dw.com, media, polska the times

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze