Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Narodowy Dzień Sportu 2020. W świętowaniu nie przeszkodziła nawet pandemia

ASy 13:10 20 września 2020
W tym roku dzięń był wyjątkowy ze względu na koronawirusPixabay
Za nami Narodowy Dzień Sportu. Wczoraj po raz ósmy w całej Polsce odbyły się bezpłatne treningi w różnych dyscyplinach. W tym roku uczestnicy i uczestniczki mieli okazję poćwiczyć również w domu, bo na stronie internetowej i w mediach społecznościowych kampanii znalazły się streamingi z treningów online i na żywo.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbywać się jeszcze dziś będą bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. Jej celem jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia. W ósmej edycji miastami partnerskimi są m.in. Słupsk na Pomorzu, Siemianowice Śląskie na Śląsku, Sandomierz w województwie świętokrzyskim, Rumia na Pomorzu, Piekary Śląskie na Śląsku, Konin w województwie wielkopolskim czy Przemyśl w województwie podkarpackim.Wielka baza ćwiczeń i treningów online oraz tradycyjnych znajduje się na stronie internetowej narodowydziensportu.pl.


Kolarstwo, lekka atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy kung-fu to tylko niektóre dyscypliny, których było można spróbować 19 września. Honorowymi Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Mariusz Wlazły, Hubert Hurkacz, Krzysztof Wiłkomirski, Joanna Hentka czy Paweł Korzeniowski. W internecie na wszystkich spragnionych sportu czekały ćwiczenia na żywo m.in. trening z wicemistrzynią paraolimpijską w pływaniu Pauliną Woźniak, otwarty trening gimnastyki artystycznej w GWKS AJSEDORA oraz ćwiczenia na basenie, siłowni oraz fitness Fundacji PGE EC.

W ramach Narodowego Dnia Sportu można było również wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, poprawienia kondycji fizycznej, odkrycia nowych sportowych pasji, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. Kryterium była liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – przejechanych na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, przebiegniętych czy przechodzonych.
Uczestniczki i uczestnicy reprezentowali swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020.

Kampania społeczna jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu.

Źródło: waw4free.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze