Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Narodowa Pielgrzymka w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

AS 17:19 7 lutego 2020
Św. Jan Paweł II / Di Itto Ogami, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48394202
17 maja na placu świętego Piotra w Rzymie papież Franciszek odprawi uroczystą mszę w setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji do Rzymu przybędzie z Polski Narodowa Pielgrzymka, której inicjatorem są polscy biskupi i Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański.

O wzięcie udziału w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu zaapelował rzecznik polskiego episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik. - Dajmy świadectwo przywiązania do Papieża Polaka i  wierności jego nauczaniu. Weźmy licznie udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu na 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II - apelował ksiądz Paweł Rytel-Andrianik.

 

Rzecznik przypomina słowa przewodniczącego Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, który zachęcał "diecezje, wspólnoty parafialne i różne środowiska do organizowania pielgrzymek na 100. rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II do Rzymu". - Spotkajmy się 17 maja o 10.30 w Watykanie na uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka - apelował.

 

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik przypomina, że od 8 lutego będzie równo sto dni do 100. rocznicy urodzin papieża. Zaznacza, że mimo upływu lat Jan Paweł II jest nam bardzo bliski i mamy wiele osobistych wspomnień z nim związanych. Jak mówił, nadal wspominamy jego pielgrzymki do Polski i spotkania w Rzymie, a wiele osób ma zdjęcia z papieżem. - Głęboko tkwi w nas także jego odejście do Domu Ojca, kiedy cały świat trwał na modlitwie i był w żałobie - mówi ksiądz rzecznik prasowy KEP.

 
 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze