Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Namawiał kobiety do udostępnienia kont bankowych i wyłudzał pieniądze. 31-latek zatrzymany w Tomaszowie Mazowieckim.

JD 19:19 22 listopada 2020
31-latek zatrzymany w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie) usłyszał pięć zarzutów związanych z oszustwami w internecie.pexels.com/Donald Tong
W Tomaszowie Mazowieckim w woj. łódzkim ) aresztowano oszusta internetowego na okres 3 miesięcy. Podstawą aresztowania jest zarzut o próbie wyłudzenia 180 tys. zł. Mężczyzna zachęcał nowo poznane kobiety do zakładania kont bankowych i firm, co ułatwiało mu popełnianie przestępstw – poinformował st. asp. Grzegorz Stasiak.

31-latek zatrzymany w Tomaszowie Mazowieckim (Łódzkie) usłyszał pięć zarzutów związanych z oszustwami w internecie.

– Mężczyzna wchodził w bliskie relacje z kobietami, które nakłaniał do zakładania kont bankowych oraz firm, co wykorzystywał do oszustw w Internecie. Usłyszał m.in zarzut dotyczący próby wyłudzenia z jednej z warszawskich spółek ponad 180 tys. zł – poinformował st.asp. Grzegorz Stasiak z policji w Tomaszowie Mazowieckim.

– Funkcjonariusze prowadząc postępowania dotyczące oszustw internetowych ustalili, iż mają one wspólny mianownik, czyli kobiety, które współpracowały z nowo poznanym mężczyzną – przekazał. – Policjanci dopatrując się podobnego sposobu działania sprawcy opisanego przez pokrzywdzone nabrali podejrzeń, iż mimo różnych danych osobowych może chodzić o tę samą osobę – zaznaczył st.asp. Grzegorz Stasiak.

Podejrzany „sprzedawał” w sieci towar, którego nie posiadał. 

– Przedstawiono mu zarzuty oszustwa internetowego polegającego na prowadzeniu sklepów internetowych, gdzie przyjmował wpłaty za sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał i nie przesyłał go do kontrahentów – wyjaśnił Stasiak

– Obiecując wspólną, sielankową przyszłość namawiał kobiety do udostępnienia kont bankowych, które z kolei wykorzystywał do przyjmowania przelewów za transakcje – dodał.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia, aktualnie przebywa w areszcie na okres 3 miesięcy.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze