Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nakłady na zdrowie wzorsną do 6 proc.

kos 15:57 19 października 2017
Konstanty Radziwiłł, minister zdrowia Telewizja Republika
Stały Komitet Rady Ministrów dziś zarekomendował rządowi projekt ustawy, który przewiduje wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r.

Projekt przedstawia ścieżkę dojścia do tak wysokich nakładów na ochronę zdrowia. – Ta ścieżka dojścia w projekcie zakreślone jest do 2025 r., począwszy od roku 2018 r– powiedział na konferencji minister Henryk Kowalczyk – szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Przypominamy, że o podwyższenie nakładów na służbę zdrowia to jeden z podstawowych postulatów strajku rezydentów, którzy od 2 października głodują. Rezydenci żądają podwyższenia nakładów do 6,8 proc. w ciągu trzech lat.

Jeszcze w 2917 r. rząd przeznaczy 1,5 mld zł NFZ-owi w celu zapłacenia za nadwykonanie.


– Szpitale leczą i nie dostają za to pieniędzy. Teraz dostaną pieniądze wstecz za to, co zostało już wykonane. To w niesłychanym stopniu poprawi ich kondycję finansową, zwiększy możliwości diagnozowania, leczenia, przyjmowania pacjentów, ale także poprawi ich sytuację, jeżeli chodzi o pracowników – przekonywał minister Konstanty Radziwiłł.

Wedle wiceministra finansów Leszka Skiby projekt przyjęty przez Komitet Stały zachowuje stabilność finansów publicznych. – To jest rozmiar dla budżetu państwa równoważny z programem 500 plus – ocenił wiceminister. – To 116 mld zł wydatków więcej w perspektywie kilku lat i jednocześnie z pełnym zachowaniem stabilności finansów publicznych – dodał Leszek Skiba.

Źródło: TVP Info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze