Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Największy w historii Włoch proces mafii z Kalabrii. Ponad 400 zarzutów dla 325 osób

DW 18:06 13 stycznia 2021
Proces mafii z Kalabriipexels.com
Największy w historii Włoch proces ‘Ndranghety, mafii z Kalabrii. Oskarżonych w nim jest 325 mafiosów, którym postawiono ponad 400 zarzutów. Kalabryjska mafia jest uważana obecnie za najpotężniejsza ze wszystkich we Włoszech.

Największy w historii Włoch proces ‘Ndranghety, mafii z Kalabrii. Oskarżonych w nim jest 325 mafiosów, którym postawiono ponad 400 zarzutów.

Kalabryjska mafia jest uważana obecnie za najpotężniejsza ze wszystkich we Włoszech.

Oskarżono klany z miasta Vibo Valentia. Mają one silnie rozbudowane sieci powiązań z polityką, administracją i gospodarką.

Proces może potrwać nawet trzy lata.

Nie było jeszcze tak wielkiego procesów mafiosów we Włoszech od tego, który toczył się w latach 1986-1992, w którym na ławie oskarżonych zasiedli mafiosi z gangów cosa nostra z Sycylii.

laww_670.

Z powodu dużej liczby oskarżonych, adwokatów, sił porządkowych i dziennikarzy salę sądową urządzono w odpowiednio przerobionym dużym centrum telefonicznym.

Głównym oskarżycielem jest zasłużony w walce z mafią szef prokuratury w Catanzaro Nicola Gratteri. Od ponad 30 lat ma on całodobową policyjną ochronę.

- To bardzo ważne, że proces toczy się w Kalabrii. To znak, że ludzie mogą nam ufać, że potrafimy zareagować - oświadczył Gratteri. 

Mafia z Kalabrii dorobiła się ogromnego majątku głównie na handlu kokainą w Europie, który kontroluje. Swoje wpływy rozszerzyła też na wiele krajów świata.

Źródło: Prokuratura w Catanzaro

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze