Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Najważniejsze postulaty programowe Nowoczesnej w KE: LGBT+ oraz wejście do strefy euro

AS 20:50 2 marca 2019
Telewizja Republika
Rada Krajowa Nowoczesnej podjęła decyzje o kształcie swojego minimum programowego dla Koalicji Europejskiej. Ich najważniejszymi postulatami są m.in. ochrona społeczności LGBT+ oraz wejście w ciągu 5 lat do strefy euro.

Nowoczesna podjęła decyzje, że to Parlamentu Europejskiego wystartują w Koalicji Europejskiej, w skład której wchodzą m.in. SLD, Platforma Obywatelska i PSL.

Z tego powodu przyjęto w sobotę w związku z tym uchwałę programową na wybory do Parlamentu Europejskiego.  Wymieniono w niej najważniejsze postulaty, które powinny znaleźć się w Koalicji Europejskiej.

Jednym z priorytetów Nowoczesnej ma być wprowadzenie w Polsce waluty euro, chociaż zaznaczono przy tym, że tylko wtedy, jeżeli, Polska będzie miała realny wpływ na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej - Uważamy, że powinno nastąpić to w możliwie szybkim terminie, pozwalającym dobrze przygotować polską gospodarkę, czyli do 2024 roku - poinformowano.

– Jesteśmy zdeterminowani, by promować równość płci, wzmocnić pozycję kobiet, aby każdy miał te same prawa i możliwości we wszystkich obszarach życia społecznego, w tym w publicznych procesach decyzyjnych - dodano.

Podkreślono także konieczność "równości i ochrony mniejszości, w tym społeczności LGBT+ – W Europie nie może być miejsca dla mowy nienawiści, ani tym bardziej dla przestępstw z nienawiści. Tożsamości regionalne, w szczególności języki regionalne, powinny znaleźć się pod szczególną ochroną UE - stwierdzono. 

 

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze