Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Najpierw zabawa pod gmachem SN, dziś ataki pod siedzibą telewizji publicznej. Obywatele RP mają się dobrze

Marlena Nowakowska 7:33 7 lutego 2019
fot. telewizjarepublika.pl
O haniebnym ataku protestujących na dziennikarkę TVP Magdalenę Ogórek wciąż jest głośno. Warto przypomnieć, że sprawcy napaści to czołowi działacze Obywateli RP lansowani m.in. przez niektórych sędziów Sądu Najwyższego. Jeszcze miesiąc temu te same osoby bratały się z przedstawicielami środowiska sędziowskiego na imprezie w gmachu SN.

W sobotę wieczorem na profilu twitterowym@PolskaNormalna zamieszczono komentarz i film, na którym pokazano „akcję protestacyjną”. Agresywny tłum zaatakował wówczas dziennikarkę TVP Info Magdalenę Ogórek. Pod adresem kobiety padały wyzwiska, a sprawcy tarasowali jej drogę, uszkodzili też jej auto.

Tymczasem lider Obywateli RP Paweł Kasprzak bagatelizuje kwestię przemocy fizycznej stosowanej przez aktywistów jego formacji. Posunął się nawet do stwierdzenia, że to Magdalena Ogórek była sprawcą zajścia, „i to wyjątkowo wrednym”, jak powiedział w rozmowie z witryną wPolityce.pl.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości są wstrząśnięci takim stawianiem sprawy. – W Polsce mamy do czynienia z bardzo ostrym sporem politycznym. Atak na Magdalenę Ogórek nie był jednostkowym wybrykiem – mówi „Codziennej” poseł Arkadiusz Czartoryski.

Dokładnie miesiąc temu środowisko Obywateli RP zorganizowało imprezę w gmachu Sądu Najwyższego, za zgodą kierownictwa instytucji. Podczas tej celebracji sędzi Małgorzacie Gersdorf wręczono nagrodę za „obronę niezawisłości sądów”.

– Nie jest tajemnicą, że z tymi ludźmi bardzo chętnie pokazują się Lech Wałęsa, pani Gersdorf czy politycy PO. Ostatnio wstawił się nawet za nimi Donald Tusk – zwraca uwagę Czartoryski.

Na ławach dla publiczności podczas minigali w SN zasiedli m.in. sędziowie Wojciech Łączewski i Igor Tuleya. Wydarzenie filmował adwokat Michał Wawrykiewicz, aktywista inicjatywy #WolneSądy. Podczas uroczystości panowała przyjacielska atmosfera. Zbratani sędziowie SN i Obywatele RP robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

– Jestem w szoku, że sędziowie tak chętnie biorą udział w życiu politycznym. Jestem absolutnym przeciwnikiem tego, aby środowiska sędziowskie angażowały się w bieżące spory – mówi „Codziennej” Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15. Jego zdaniem atak na red. Magdalenę Ogórek to był właśnie atak na demokrację, o której członkowie Obywateli RP tak głośno mówią.

Zdaniem posła Czartoryskiego część sędziów angażujesię w politykę i wyraźnie opowiada za jedną ze stron sporu politycznego.

 

CZYTAJ WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU "GAZETY POLSKIEJ CODZIENNIE"

 

Źródło: gpcodziennie.pl

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze