Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Najgroźniejszy polski przestępca zatrzymany w Bułgarii

pmb 14:25 28 maja 2018
policja.pl
Michał K., pseudonim "Pasek", wieloletni lider zorganizowanej grupy przestępczej został zatrzymany w Bułgarii. Mężczyzna uciekał osiem lat przed wymiarem sprawiedliwości i dopiero teraz został złapany. Policja podaje, że "Pasek" to jeden z najgroźniejszych polskich przestępców.

Mężczyznę zatrzymano na podstawie "czerwonej noty" Interpolu – jest to najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań. Jeśli dany przestępca został oznaczony "czerwoną notą" to jest to informacja dla wszystkich krajów, że poszukiwany jest bardzo niebezpiecznym przestępcą.

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, Michał K. przez wiele lat kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się m.in. produkcją i handlem narkotykami, rozbojami, kradzieżami i oszustwami.

W 2010 roku grupa została rozbita, a jej członkowie trafili przed oblicze sądu. Uznawany za lidera grupy, której członkom przedstawiono blisko dwieście zarzutów, Michał K. został skazany na kilka lat pozbawienia wolności, jednak przed zgłoszeniem do więzienia w celu odbycia kary uciekł z Polski.

"W wyniku międzynarodowej współpracy, 23 maja br., w godzinach popołudniowych, bułgarska grupa realizacyjna wyspecjalizowana w zatrzymywaniu najgroźniejszych przestępców, zatrzymała Michała K. Ukrywał się w jednej z miejscowości oddalonej o 200 km od Sofii. Mężczyzna wylegitymował się podrobionym dokumentem tożsamości i nie chciał podać prawdziwych danych personalnych. Był zaskoczony, gdy na miejscu zobaczył opolskich kryminalnych. Aktualnie oczekuje w areszcie na ekstradycję do Polski" – czytamy na stronie policji.

Całość komunikatu W TYM MIEJSCU.

Źródło: policja.pl/niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze