Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Naimski: pierwszy reaktor elektrowni atomowej w Polsce będzie oddany w 2033 roku

KW 11:24 25 czerwca 2020
pixabay.com
– To kwestia zbudowania 6-9 GW mocy elektrowni jądrowych; pierwszy reaktor ma zostać oddany w 2033 r. - tak pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski mówi o polsko-amerykańskim porozumieniu ws. budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.


Podczas środowego spotkania między Andrzejem Dudą a Donaldem Trumpem doszło do porozumienia na temat budowy przez Amerykanów w Polsce elektrowni jądrowej. Jaka zaznaczył Naimski obecnie trwają rozmowy na temat umowy międzyrzadowej, która pozwoli rozpocząć projektowanie tego przedsięwzięcia.


Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej podkreśla również, że Polska szuka współpartnera, który pozostanie zaangażowany w elektrownie minimum na najbliższe 60 lat.


 Szukamy partnera, który się zaangażuje finansowo, który z nami będzie budował, a także pozostanie z nami podczas długiego okresu eksploatacji  mówi.


Piotr Naimski dodał, że budowa reaktorów będzie rozłożona w czasie. Zakłada się, że może to potrwać 20 lat, z tym że pierwszy blok miałby być oddany do użytku już w 2033 roku.

Źródło: RMF FM, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze