Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nagroda imienia Grzegorza I Wielkiego 2020. Laureatką została Julia Przyłębska

IO 17:45 7 marca 2021
Do grona Laureatów dołącza właśnie Pani Sędzia Julia PrzyłębskaMateriały prasowe
Do znamienitego grona naszych Laureatów dołącza właśnie Pani Sędzia Julia Przyłębska. Tym wyróżnieniem chcemy docenić odwagę Pani Prezes, z jaką stoi Ona na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej. W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej - czytamy na stronie niezależna.pl.

Czym jest nagroda im. Grzegorza I Wielkiego? Za jakie zasługi jest przyznawana?

Powołując to wyróżnienie, kolegium redakcyjne chciało zwrócić uwagę na znaczenie prawdy w życiu publicznym i w sposób szczególny honorować tych, którzy stają w jej obronie. Stąd pomysł, by jego patronem był wybitny papież, którzy przeszedł do historii m.in. jako bezkompromisowy wróg wszelkiej manipulacji i wszelkiego kłamstwa - czytamy dalej.

Uzasadniając wybór Julii Przyłębskiej jako Laureatki miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” podaje:

- Tym wyróżnieniem chcemy docenić odwagę Pani Prezes (ale również innych sędziów Trybunału Konstytucyjnego), z jaką stoi Ona na straży porządku prawnego Rzeczypospolitej. W sposób szczególny pragniemy podkreślić znaczenie orzeczenia zakazującego tzw. aborcji eugenicznej. Istnienie w polskim prawie zapisu pozwalającego uśmiercać nienarodzone dzieci z powodu choroby było powodem do wstydu. Takie rozwiązanie – poza tym, że bezduszne i okrutne – nawiązuje wprost do norm państw totalitarnych. Trudno zatem pojąć, jak ci, którzy tak wiele mówią o tolerancji i domagają się jej dla wszelkich, nawet najbardziej wynaturzonych perwersji, nie mają jej za grosz choćby dla dzieci z zespołem Turnera, które choć nieco niższe od rówieśników, mogą z sukcesem funkcjonować w społeczeństwie, zdobywać wiedzę czy pracować.

 

Źródło: Materiały prasowe

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze