Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nadciąga do Polski w zastraszającym tempie! IMiGW ostrzega: zjawisko może zagrażać zdrowiu i życiu!

am 16:19 8 listopada 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia I stopnia o zagrożeniu wystąpienia gęstych mgieł w czterech województwach. Ponadto, Instytut ostrzega przed mgła na Bałtyku.

Możliwe wystąpienie gęstej mgły dotyczy województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Ostrzeżenia odnoszą się do m.in. powiatów lidzbarskiego, olszyńskiego, mrągowskiego, giżyckiego w woj. warmińsko-mazurskim, przasnyskiego, ostrołęckiego, płockiego, pułtuskiego, siedleckiego, mińskiego, radomskiego, siedleckiego i Warszawy w woj. mazowieckim, suwalskiego, białostockiego, bielskiego, sokólskiego w woj. podlaskim oraz chełmskiego, lubelskiego, lubartowskiego, zamojskiego w woj. lubelskim.

IMGW ostrzega też, że wystąpienie mgieł na lądzie sprzyja niebezpiecznym zjawiskom meteorologicznym, które mogą być bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia i życia.

"Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - podaje IMGW.

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Gdynia podało, że na Bałtyku wystąpi ograniczona widoczność w strefie przybrzeżnej w części wschodniej. Przewiduje się widzialność od 200 do 800 metrów. W związku z tym zalecana jest ostrożność szczególnie dla wypływających w morze kutrów.

Źródło: IMiGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze