Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Nadchodzi koniec immunitetu dla Verhofstadta?

am 15:02 24 stycznia 2018
flickr/ ALDE Communication/CC BY-ND 2.0
"Na zarządzenie warszawskiego sądu stowarzyszenie Ordo Iuris złożyło na ręce Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wniosek o uchylenie immunitetu Guyowi Verhofstadtowi" - poinformował prezes instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

Wniosek odnosi się do trwającej w polskim sądzie sprawy karnej. Polski czarnoskóry patriota, dr Bawer Aondo-Akaa oskarżył Guya Verhofstadta o znieważenie. Chodzi o skandaliczne słowa Belga w trakcie debaty dot. naruszenia praworządności w Polsce. Stwierdził on, że "na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów”. 

– Marsz ten miał miejsce 300 km od obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. To nie powinno nigdy wydarzyć się w Europie - stwierdził, nie stroniąc od krytyki uprawianej polityki przez obóz rządzący.

 

Instytut domaga się "pociągnięcia Guya Verhofstadta do odpowiedzialności dyscyplinarnej, w tym nałożenia nagany, utraty prawa do otrzymywania diety, czasowego zawieszenia uczestnictwa w całości lub w części prac Parlamentu lub przedłożenia Konferencji Przewodniczących wniosku o zawieszenie lub odwołanie posła z jednej lub więcej funkcji z wyboru sprawowanych w Parlamencie”.

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze