Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Na Podkarpaciu powstał magazyn z modułów Tesli. Pierwszy w Polsce

DW 14:27 9 grudnia 2020
Na Podkarpaciu powstał magazyn z modułów Teslipexels.com
Polska Grupa Energetyczna uruchomiła w Rzepedzi na Podkarpaciu pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej z wykorzystaniem modułów Powerpack Tesla.

Magazyn w Rzepedzi na Podkarpaciu to pierwszy w Polsce magazyn energii elektrycznej, który wykorzystuje moduły Powerpack Tesli. 

To początek długofalowego programu magazynowania energii grupy PGE.

W Rzepedzi powstała instalacja o mocy ok. 2,1 MW i pojemności 4,2 MWh. Została zaprojektowana w celu wspierania niezawodności lokalnej sieci dystrybucyjnej.

Modułowy magazyn energii na Podkarpaciu to pierwsza inwestycja w Europie Środkowej i Wschodniej, która wykorzystuje rozwiązania modułowe Tesli w lokalnej sieci elektroenergetycznej.

Do 2030 roku grupa planuje zbudować co najmniej 800 MW nowych magazynów energii.

Stacjonarny magazyn energii powstał w ramach projektu usług sieciowych poprawiających jakość i niezawodność dostaw energii elektrycznej.

ene_670.

Zastosowane rozwiązanie zapewni elastyczną pracę systemu elektroenergetycznego i zwiększy możliwości przyłączania źródeł odnawialnych.

- Jeszcze w tym roku składamy wniosek o określenie technicznych warunków przyłączenia do sieci magazynu energii elektrycznej w Żarnowcu o mocy 205 MW i pojemności 820 MWh. W styczniu projekt weźmie udział w certyfikacji ogólnej do rynku mocy. Dużym wyzwaniem dla projektów magazynowania energii jest rentowność oraz źródła finansowania. Dlatego duże nadzieje pokładamy w zmianach w obszarze regulacji, które mogą być zachętą inwestycyjną dla projektów magazynowania energii i jednocześnie pozwolą na lepsze wykorzystanie funduszy unijnych w transformacji energetycznej - powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polska Grupa Energetyczna.

Wykonawcą projektu modułowego magazynu energii w Rzepedzi jest firma Griffin Group Energy.

PGE Polska Grupa Energetyczna to największe przedsiębiorstwo elektroenergetyczne w Polsce. Jej udział w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40 proc. Posiada ponad 5 mln klientów. 

Źródło: PGE

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze