Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Na hostel dla osób LGBT przeznaczono 200 tys. Bawer Aondo-Akaa: jest to sprawa absurdalna

Aleksandra Robaczewska 12:55 8 stycznia 2021
Krakowskie władze finansują ośrodek dla LGBTwikimedia
W stolicy Małopolski powstał pierwszy w kraju hostel interwencyjny dla osób LGBT+. Placówkę finansowo wsparły władze miasta.

– Moja inicjatywa dotycząca tego hostelu na stałe weszła do budżetu miasta. Władze Krakowa jako pierwsze w kraju zrealizowały bardzo ważny postulat – napisała na swoim profilu FB Alicja Szczepańska, krakowska radna miejska.

Projekt finansuje miasto

W sumie miasto przekaże ośrodkowi 184 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone m.in. na czynsz i utrzymanie mieszkań, także na opiekę psychologiczną dla lokatorów hostelu. Ośrodek otrzyma także gwarancję wsparcia na najbliższe dwa lata. 

Krakowska placówka jest, póki co jedyną taką w kraju. Próbę stworzenia kolejnego ośrodka rozważa Rafał Trzaskowski, który podpisał Kartę LGBT+ i zdeklarował wsparcie dla tych osób. 

Zasady działania hostelu

W krakowskim budynku mieści się 12 pokoi, 2 łazienki, jest ram również kuchnia. Schronienie w hostelu mogą znaleźć osoby dyskryminowane ze względu na orientację seksualną, które utraciły mieszkanie, padały ofiarą przemocy lub uciekły przed represjami.

"Przemoc, nie tylko dotyczy osób LGBT"

W tej sprawie wypowiedział się dr Bawer Aondo-Akaa. Zauważył on, że ofiarami przemocy nie są tylko osoby LGBT, a wyłącznie dla nich powstał ośrodek w Krakowie.

- Jest to sprawa absurdalna, ponieważ czy ten hostel jest potrzebny? Myślę, że nie.

-  Jeśli ten ośrodek jest prowadzony za nasze pieniądze, za pieniądze podatników, to czy Kraków ma na prawdę tak świetnie rozwinięty rozwój pomocy poszkodowanym, że może sobie pozwolić na to, aby przeznaczyć te pieniądze na tylko grupę, która najgłośniej krzyczy? 

- Przemoc, nie tylko dotyczy osób LGBT, ale również starszych ludzi, którzy są ofiarami przemocy m.in. przez młodych. O tej pomocy się nie mówi - stwierdził dr Bawer Aondo-Akaa.

 

Źródło: RP.PL

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze