Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Na drugi dzień świąt zapowiadane jest ochłodzenie. Miejscami także opady śniegu

AR 19:04 25 grudnia 2020
Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.pixabay.com
Do Polski nadciąga arktyczne powietrze, które w drugi dzień świąt spowoduje znaczne ochłodzenie. W wielu miejscach w kraju temperatura wyniesie 0 stopni Celsjusza. Miejscami poprószy śnieg, na północy i wschodzie przejściowo także deszcz ze śniegiem.

Europa środkowa, południowo-zachodnia oraz częściowo zachodnia będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu pozostawać będzie pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Islandii, Włoch i zachodniej Rosji. Z niżami tymi związane będą strefy frontów atmosferycznych - informuje IMGW.

W sobotę w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią opady śniegu, na północy i wschodzie przejściowo także deszczu ze śniegiem. W Warszawie ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie stabilne.

Temperatura maksymalna od 0 st. C do 2 st. C nad morzem, w kotlinach górskich od -4 st. C do -1 st. C, a nad morzem około 3 st. C.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h, a w Tatrach oraz wieczorem miejscami na północy kraju do 60 km/h. Wysoko w górach wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: onet.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze