Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Na Białorusi niemalże rewolucja. Nowy premier, nowi ministrowie, tylko Łukaszenka dalej ten sam…

PR 16:11 18 sierpnia 2018
twitter
Białoruś od dziś ma nowy rząd. Prezydent Aleksander Łukaszenka postanowił wymienić część polityków i zdymisjonował dotychczasowego premiera i kilku ważnych ministrów.

 

Nowym premierem Białorusi, w miejsce Andreja Kabiakoua, został Siarhiej Rumas, dotychczasowy dyrektor Banku Rozwoju. W przeszłości pełnił on funkcję wicepremiera białoruskiego rządu. Uchodzi za zwolennika umiarkowanych reform. 

Prezydent Łukaszenka zmienił również czterech wicepremierów oraz między innymi ministrów przemysłu i budownictwa. Z dotychczasowych informacji wynika, że swoje stanowisko zachował Uładzimir Makiej, minister spraw zagranicznych, który uchodzi za autora ocieplenia relacji Białorusi z Zachodem. 

Aleksandr Łukaszenka zapowiedział zmianę rządu kilka dni temum podczas wizyty w rejonie orszańskim, gdzie zastał wiele nieprawidłowości. Oskarżył ministrów o niewykonywanie jego poleceń. Według komentatorów, zmiany w rządzie są związane z przewidzianymi na przyszły rok wyborami parlamentarnymi i niewykluczone, że prezydenckimi. Mogą się one odbyć pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

To największa rekonstrukcja białoruskiego rządu od 2014 roku, gdy na jego czele stanął Kabiakou. 

 

Źródło: IAR, madia

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze